| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,am o problema, am 16 ani si imi miroase gura cam de 3 ani,nu am nici o problema la dinti,si nici la stomac,tocmai ce am fost la doctor am facut analize tot ce trebuie si doctorul mi-a spus ca nu am nimic, doar o bila mai "neharnica" dar nu stiu ce sa fac sa scap de miros, Ajutati.ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Ady100 a răspuns:

Daca doctorul ti-a spus ca nu ai nimic, inseamna ca nu ar trebui sa iti faci probleme.

| Masterx97 a răspuns (pentru Ady100):

Cum sa nu ma ingrijorez cand imi miroase gura si tot nu stiu de ce? da-mi un remediu ceva, o reteta nu stiu,,,

| Ady100 a răspuns (pentru Masterx97):

Nu sunt doctor sa iti dau o reteta dar iti pot spune sa ti o guma in gura cand vorbesti cu cineva sa stii ca multi altii au problema asta cu respiratia nu doar tu cateodata si mie imi miroase gura dar mai ales cand mi-e foame. Succes!

| Masterx97 a răspuns (pentru Ady100):

Mai astept raspunsuri, ma macina problema de 3 ani si vreau sa scap odata de ea... va rog frumos

| LifeIsOverrated a răspuns:

Poarta la tine un pachet cu dropsuri ceva. thinking Ai fost la doctor si ti-a zis ca esti ''in reglă'' asa ca nu prea vad ce ai putea face.

| Masterx97 a răspuns (pentru LifeIsOverrated):

Tot imi miroase gura si nu stiu de ce, sau ce as putea face, ziceti-mi voi niste retete sau ceva,

| Noitra a răspuns:

Putoarea vine de la carii, bacteriile de pe limba, sulf in amigdale si ca mananci lucruri ce miros. La treaba cu bila nu stiu exact daca afecteaza digestia. Daca o face din cauza asta iti pute gura ca se digera mancarea mai greu.
Solutii: clatesti gura cu apa, mananci mere, te speli pe dinti, mesteci patrunjel siiiii nu mai mananci lucruri ce put(usturoi, ceapa etc...)

Sper ca te-am ajutat.

| Masterx97 a răspuns (pentru Noitra):

Daca beau lapte cu miere si mananc iaurt e ok? o sa dispara?

| Masterx97 a răspuns:

Imi miroase gura in continuare, nu intelegi? de 3 ani, a spus ca am mici probleme cu bila, dar nu inteleg