| Eduard198 a întrebat:

Salutare, am si o problema grava.
Imi miroase mereu gura si ma spal mereu pe dinti adica dimienata si seara in fiecare zi, dinti ii am albi nu am absolut nicio carie, dar nu stiu care e problema de imi miroase mereu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| maddog95 a răspuns:

Daca nu ii ceva evident (o carie imensa care ar insemna probabil o gangrena care sa miroasa) atunci du-te la stomatolog, cel mai probabil iti ramane mancarea agatata de o obturatie, intre dinti sau poate fi de la maselele de minte daca sunt partial erupte

| mihaicelsfant a răspuns:

Problema e de la stomac atunci

| mihaicelsfant a răspuns:

Fumezi sau bei cafea pe stomacu gol?

| Eduard198 explică (pentru mihaicelsfant):

Nu fumez, cafea beau dar rar odata pe saptamana am mai facut un control acum 5, 6 luni cred dar nu mi-a iesit nimic ca as avea ceva la stomac...

| mihaicelsfant a răspuns (pentru Eduard198):

Stiu dor ca mirosu vine din stomac

| Afurisenia a răspuns:

Nu cumva mirosul ala iti vine tocmai din stomac? Evident, iese pe gura. Mergi la medic si fa un control mai amplu.

| adrian40ivan a răspuns:

Fumezi. daca fumezi ori ce ai face tot miroase. sau este probleme la masele sparte. sanatate iti doresc