| anonim_4396 a întrebat:

Am trecut printr-o perioadă grea. Cineva a avut o criză de epilepsie, iar eu m-am speriat foarte tare. Am început să am dureri de cap și nu mă simțeam bine. Am fost la neurolog și nu a găsit nimic anormal, mi-a dat câteva pastile să le iau o săptămână. Problema e că sunt foarte speriat, tremur tot și mă tot gândesc la afecțiuni ale creierului chiar dacă neurologul nu a găsit nimic anormal. Cum credeți că pot trece singur pe lângă un șoc puternic emoțional singur. Îmi doresc să revin la normal. Să am liniște. Voi ce sfaturi îmi dați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Simplu: nu te stresa singur!
Trateaza problema cu NE-BAGARE IN SEAMA!winking

| dannyel86 a răspuns:

Ai nevoie de psiholog, nu de trataent cu pastile.

| Donsavas a răspuns:

S ar putea sa ai nevoie si de tratament medicamentos. Consulta un psihiatru! Si el este specialist medical in neurostiinte. Anxietatea este o boala a creierului si se trateaza.