| Covi a întrebat:

As dori sa intreb cum pot scapa de emotii...la doctor.
Am de facut niste analize pe care daca le cad nu pot pleca in competitie...Am fost deja, am avut puls si tensiune prea mare si mi-a spus ca trebuie sa revin. Acasa, cand imi iau tensiunea, nu am nicio problema. Sunt doar emotiile. Cum le-as putea combate?
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim0096 a răspuns:

Trebuie sa te relaxezi! uite un exercitiu de respiratie, CARE CONFORM STATISTICILOR O RESPIRATIE CORECTA IN ACESTE MOMENTE, ARE UN EFECT MAI BUN DECAT PASTILELE.
Exercitiu:
Inchide ochii sau lasa-i deschisi in functie de cum te simti mai confortabil si trage aer in piept timp de 4-6 secunde, tine-l in plamani timp de doua secunde dupa care expira timp de 4-6 secunde.Alocati cateva minute pentru acest exercitiu, practicandu-l acasa si cu timpul il poti folosii si in situatiile insotite de emotii, cand te vei obisnui! sper ca ti-am fost de ajutor!