| Pinkyyy;x a întrebat:

Eu in fiecare dimineata de fapt in fiecare zi mananc iaurt cu musli.si as vrea sa stiu daca ingrasa sau este bun? Si ce sa mananc ca sa mentin in forma? funda:*

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, este bine, poţi să încerci şi lapte cu cereale în caz că te plictiseşti de iaurt. E sănătos şi e bine în primul rând. Ca să te menţi în formă. păi fă sport, fă volei, înot că a venit vara şi pe lângă faptul că faci sport e şi ceva plăcut bănuiesc. Ce să mănânci, poţi mânca orice, însă încearcă să ai trei mese pe zi, să nu sari peste micul dejun, şi cum spuneam mesele să aibă o oră stabilită şi cel mai important să nu o încalci. Evită dulciurile şi mâncarea tip fast food. E bine că unii se mai preocupă de alimentaţia lor. Bravo!

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Este bun pentru ca ajuta la digestie si nu ingrasa. Ca sa fii informa consuma putin din fiecare happy.

| ELD a răspuns:

Este bun sa stii, dar pana in ora 19:00 mananca ceva fructe, te va ajuta mult si fa si sport. E bine ca mananci iaurturi, dar ti-am spus si cateva fructe pe zi si ceva sport.Succes!

| ELD a răspuns:

Cu placerehappy

| Pinkyyy;x explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri:*!