| robertrivale a întrebat:

De unde pot sa imi cumpar cercei medicinali si cat costa? Cu ce este cel mai bine sa imi dau gaura(cercel argint/aur sau cu acul de seringa)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AndraTpu a răspuns:

Eu am cumparat astfel de cercei de la farmacie. Un pret nu stiu sa iti spun, nu costa mult.

| Sica19 a răspuns:

Https://www.facebook.com/cerceistudex/?fref=ts. Cerceii medicinali sunt confectionati dintr-un metal special, otel chirurgical placat cu aur, pentru a evita alergiile la metal. Nu exista alergie la aur sau argint. Exista alergie la metalele din compozitia aurului si argintului, precum Nichelul. Acesti cercei sunt confectionati pentru a oferi protectie in perioada in care urechea este in curs de vindecare.

| miha75 a răspuns:

Cercei medicinali se gasesc la policlinica titan; costa 50 lei (mie mi i-a adus doctorita care a facut gaurile pentru cercei)

| miha75 a răspuns:

50 de lei de la policlinica Titan