| Cherciumihai a întrebat:

Salutare! wave Am 16 ani,port mustață, nu mi-am dat mustața jos niciodată și nici nu vreau.Barba mi-o dau jos cu un aparat de ras,nu am pus lama pe față. Mustața este mare, frumoasă...problema e că crește mai greu pe mijloc, crește ușor ușor...a început să crească și pe mijloc însă mai greu.De ce crește mai greu pe mijloc? thinking Cum fac să crească mai repede pe mijloc fără să o dau jos? thinking Vreau să o am cât mai sănătoasă și să crească la fel de mare și pe mijloc, oricum crește dar mai greu. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Multor persoane creste mai greu mustata, la mijloc.

| Violleta2022 a răspuns:

Mustata la 16 ani?
De ce ai vrea sa lasi mustata cand esti inca atat de tanar?
Parul facial, de pe corp si de la pubis cresc hormonal, odata cu cresterea si dezvoltarea ta.
Abia pe la 25 de ani se va completa barba si mustata, pana atunci va fi rara si in unele locuri chiar lipsa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu prea poți așa e de când era lumea mai din regnul maimuțelor acum ele au devenit om deci lasă cum a zis și un alt răspuns tu lasă corpul în cursul lui normal și nu aștepta să crească înapoi așa ai reveni ca maimuțele ca regnul animal cu păr mătăsos și nu ai face bine. Ceilalți oamenii se chinuiesc de milioane de ani să scape de păr ca să nu mai fie cimpanzeu că mulți trec pe la epilat și tu vii acum și te superi că nu crește mustața serios?
Au evoluat oamenii nu stau să se facă cu mustață.
Stai liniștit că gagicile te plac și fără și cu?
Degeaba crește și el așa.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Sistemulxxl a răspuns:

Unge cu crema de galbenele.

| Drake21 a răspuns:

Posibil esti var cu Painter Eustake din Austria