| Lucii17 a întrebat:

M-am pus, de vreo 2 luni, masa musculara.As dori sa tin un regim, dar am citit ca trebuie sa mananci destul de bine pentru a se dezvolta musculatura. Tinand cont ca muschii cresc in zilele cu pauza, cand ar trebuie sa tin regim in ziua de antrenament sau in zilele cu pauza?
Eu as prefera un regim strict de vreo 2 zile.Regim cu mere, adica toata ziua sa mananc mere.
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa merele si regimul si mananca tot ce contine proteine! Ca de exemplu ouale crude, carnea etc.

| Lucii17 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc si iti respenct raspunsul, dar chiar am ceva grasime pe mine, mai ales pe burta si asa ar trebuie sa muncesc foarte mult pentru ca masa musculara sa iasa in evidenta. Si, deci alta varianta decat sa fac o pauza din antrenament, sa slabesc, iar apoi sa ma reapuc (ceea ce cred ca ar face ca cele 2 luni de antrenamente sa fie egale cu 0) nu crezi, sau nu sti daca exista?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lucii17):

Daca vrei sa dai grasimea de pe tine alearga non stop! Adica alergi incontinuu minim 30 de min. de 3 ori pe zi o data dimineata o data seara si o data inainte sa intri in casa

| Lucii17 explică (pentru anonim_4396):

Aha. Iti multumesc frumos pentru sfaturi.Ai funda! BAFTA!

4 răspunsuri:
| Haemoglobin a răspuns:

Lasa merele, pentru a face masa musculara e nevoie de proteine. gasesti la sala pudra proteica sau daca nu iti permiti mananca foarte mult piept de pui si branza proaspata de vaci. si fara zahar