| Gabiiuli a întrebat:

Salutare! Mama mea are vârsta de 76 de ani, in urma cu aproximativ 5-6 ani a avut un atac cerebral după care a fost totul aproape normal până acum un an și ceva de când are o durere de cap permanenta și tensiunea oscilanta tot timpul. Va rog daca ați trecut sau cunoașteți aceste simptome spuneti-mi la ce doctor sa apelez sau ce ar trebui facut! Mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O duci la neurolog si acolo o va consulta.

| Violleta2022 a răspuns:

Du-o la medic pe mama ta, ca poate a facut al doiela atac cerebral, dupa simptome.

| Silwian a răspuns:

Pai trebuie sa mergi de urgenta la un medic specilist.de atunci a mai facut vreun control? Sa elimine cofeina! Grasimile! Si apropo incearca sa n o superi! Mergeti de urgenta la medic!

| Gabiiuli explică (pentru Silwian):

Da,a mai făcut control și la medicul care a fost acum de când are dureri i-a spus că are o vârstă și de aceia o doare capul, nu consuma cafea, alcool, sucuri, supărări nu are