| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

au trecut 7 zile de la operatia de apendicita si pana acum am mancat doar ce mi-a spus medicul. doar regim. si ma intrebam daca pot bea o ciocolata calda, din cate stiu eu nu am voie sa mananc ceea ce ma constipa iar ciocolata calda nu constipa. ce ziceti? astept raspuns.

3 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Ciocolata calda nu are nici o legatura cu ciocolata solida.Banuiesc ca inca esti in spital nu? Daca nu suna-l pe doctor si el o sa-ti zica, dar eu zic ca ai voie.Si eu am avut in 2011 si mi-a zis ca pot sa beau orice lichide neindulcite.
Cred ca poti bea da cel mai sigur intreaba doctoru.

Sper ca te-am ajutatwinking

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Nu, nu mai sunt in spital. s ciocolata calda e dulce sad oricum, cred ca o sa beau. nu cred ca patesc nimic tongue

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Poi nu ai voie dulce 2-3 zile pana iti revine circulatia intestinala,da eu cand am venit acasa mi-a zis ca am voie fructe,care evident is dulci,deci nu ii problema daca bei ciocolata dulce,numa sa nu pui expres zahar in ea.
Poti bea si manca cam tot ce vrei,in afara de prajit,cateva luni, deci a trebui sa te abti de la cartofi pai, snitel, carnat trandafir, mici etc happy