| Marian_Mark_1995_nBY8 a întrebat:

Salutare. nu prea ma pricep cu barba cresterea. a inceput sa imi creasca si mie barba dar imi creste pe anumite parti nu cum trebuie, ce e de facut? din cate am inteles sa ma berberesc peste tot mai des thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BMadalin1992 a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema. Eu m-am luat la rand de fiecare data, tata ma certa mereu pe chestia asta si imi spunea sa ma iau doar pe unde imi creste. De la 16 ani am inceput, acum imi creste toata uniform.

| Marian_Mark_1995_nBY8 explică (pentru BMadalin1992):

Deci imi poti spune cum te berbereai si la cat si cum adica cum am zis mai sus nu prea ma pricep asa adica nu prea imi pasa debea acum e un inceput pentru mine haha.

| BMadalin1992 a răspuns (pentru Marian_Mark_1995_nBY8):

Nu era o regula asta. Cam la saptamana in general cand imi crestea prea mare si nu o mai suportam sau ma irita, acum la fel o data pe saptamana. Eu ma luam in sensul invers cresterii parului. Sfatul meu este sa te iei peste tot, nu conteaza ca nu iti creste. Peste un an o sa vezi ca o sa iti creasca peste tot.

| Marian_Mark_1995_nBY8 explică (pentru BMadalin1992):

Aha iti multumesc.