| Avenger1337 a întrebat:

Am remarcat recent ca am o posibila problema de vedere. Problema de vedere pare sa fie la ochiul drept si se manifesta in faptul ca vad in ceata la distanta, desi acest lucru este insesizabil cand am ambii ochi deschisi intrucat cu cel stang vad perfect si aproape si la departare, la fel si cu cel drept aproape. Singura problema pare sa fie dreptul la departare. Tin sa remarc ca nu am probleme de genul migrene, tulburari de vedere sau dureri in zona ochiului. Voi consulta un oftalmolog cat mai curand. Totusi as avea o intrebare: Ce ar putea fi? este normal sa fie doar un ochi si sa fie doar la departare? Daca e o problema(gen miopie) pot lentilele corecta sau simpla modalitate de corectare este operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi si cataracta care se opereaza usor. Nu stie nimineni ce sa-ti spuna. Mergi la control si nu te juca cu vederea. Este bunul cel mai de pret. Dumnezeu sa-ti ajute!