| StigmatA a întrebat:

Salutare TPU

AM si eu nevoie de un sfat, va rog.

De vreo 2 zile incoace ma simt foarte obosit si slabit fizic.

De la ce poate fii?

Am inceput sa iau vitamax si sper sa imi treaca.

Ideea e ca eu fac sport bazat mult pe cardio si zilele astea am apucat sa mananc numai prostii ( gen covrigi, bake rols).

O fii vreo cadere de calciu sau anemie?
ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Nu stiu ce ar putea fi doar pe baza informatiilor pe care le-ai dat, dar o deteriorare brusca a starii generale nu e de neglijat. Mergi la medic pentru un consult si niste minime investigatii.
http://www.i-medic.ro/diete/dieta-pentru-sindromul-de-oboseala-cronica

1 răspuns:
| Pepsy92 a răspuns:

Are si alimentatia un rol in viata happy, incearca sa mananci mai multe legume si fructe.Si eu sunt anemic si am caderi de calciu dar nu ma simt fara energie. Daca ai inceput sa iei vitamax e bine o sa iti revi, posibil sa mai fie si de la oboseala/stres etc.