| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU
De dimineata m-am trezit cu falca umflata sad
Intrebarea este de ce? nu am problema cu maseaua si nu m-a durut inainte
dar sincer m-a durut interiorul falci(ca am muscat de ea)
sa fie de acolo? AJUTOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sicmao a răspuns:

Abces dentar! Nimic grav, doctorul de familie iti va prescrie niste antibiotice si se rezolva in maxim o sapt.

| anonim_4396 explică (pentru Sicmao):

Dar nu cred ca e de la masea

| Sicmao a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nici n-are treaba cu "maseaua", e la gingia unui anumit dinte. Am trecut de zeci de ori prin asta, doar fa o vizita doctorului. Nu sta asa!

| anonim_4396 explică (pentru Sicmao):

Si necesita operatie din aceea sa iti taie gingia? sau doar antibiotic

| KiindOuiIle a răspuns:

Poate din cauza curentului, sau un "Acces la gingie" pune ceva rece, si maine o sa-ti treaca si mie mi s-a intamplat.