| DenimM a întrebat:

Deci vreau sa ma ingras si nu stiu cum...
Eu de mic, de la vasta de (10ani acum am 16) sunt SLAB, cand eram mic eram grasut acum la 16 ani sunt inalt si slab(am cam 50kg). Nu stiu cum sa fac sa ma ingras si eu, daca as fi fost si eu mai plinut as fi putut merge si la sala sa-mi lucrez putin corpul, asa insa nu pot!
Daca suneti care ati trecut prin asa ceva si mi-ati pute da si mie niste detalii despre mancaruri, ce sa mananc, ce sa fac, as fi bucuros!
Dau si FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Eu eram tare slab si acum incerc sa mai slabesc 2 3 kg si sa nu mai iau in greutate, pentru a te ingrasa mananca dulciuri de preferat seara tarziu, eventual inainte de culcare, chipsuri snacksuri care sunt bogate in calorii, prajeli si mc donald s.

| DenimM explică (pentru jamal000):

DUTE MA DREQ, eu vreau sa ma ingras sanatos

| jamal000 a răspuns (pentru DenimM):

Lipsa de cultura si educatie sunt primordiale in cazul romanilor. Copile, eu nu te-am vexat si nici nu vreau sa te admonestez pentru lipsa de educatie, semidoctii sunt la tot pasul, iar tu esti cel ami elocvent exemplu. Am bagatelizat intrebarea ta pentru ca in cazul in care vrei ceva concret, sigur si detii si resursele financiare imperioase poti merge la un nutritionist!

| ciresickaaa a răspuns:

Cel mai bine ie sa mananci mancare de fastfud aia ingrasa cel mai mult alune semintele de floarea soarelui si ele ingrasa fructe legume astea daca vrei sa te ingrasi si mananca pe saturate bafta laughing