| anonim_4396 a întrebat:

Este buna dieta Dukan pentru. un baiat de 14 ani de 79kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La vârsta ta, NU se ţin diete!

Se face MULTĂ mişcare/sport şi se consumă mai puţine calorii/zilnic.

Oricum, vezi diverse informaţii despre dieta Dukan la linkul :
http://dietadukan.ro/

Toate cele bune.

| Iubibilăă a răspuns:

Pentru 14 ani, dieta nu e buna.
Pa, pa.

| buburuza2007 a răspuns:

Dragule pentru la 14 ani nu este recomandata o dieta,tu trebuie sa te duci la u nutritionist care sa te ajute si plus sa practici un sport, esti la pubertate si acum incepi sa te dezvolti, asta e sfatul meu si zic sa-l incerci, si eu am fost mai plinuta, dar abia la 18 ani am inceput sa slabesc, atunci am stiut ac numai cresc si nu am mai dezvolt