| StefanAdrian911 a întrebat:

Ma cunoasteti, unii dintre voi.
Am slabit aproximativ doua kilograme, dar FOARTE greu.
A venit scoala, si chiar nu am habar cum sa imi programez mesele pe zi, eu fiind la scoala dupa-amiaza.
Exercitii cardio fac cand vin, pe la ora 7-8, si dimineata de asemenea, pe la 8-9.
Am inceput acea miraculoasa dieta cu supa de varza, dar nu pot sa nu mananc alt-ceva decat ce scrie in dieta, ma abat drastic dietei.Cum pot face, sa imi mentin apetitul, cat nu sa nu mananc mai mult, decat vreau eu, sau simt.Pur si simplu, imi vine, deschid frigiderul, si gata.
Va rog, help me big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Ca sa slabesti exista doua reguli importante.
1. Sa mananci putin si des
2. Sa nu mananci tarziu
Cum tu probabil ajungi acasa pe la 6 seara ar fi bine sa iti impui sa nu mai mananci dupa ora 7. De obicei e 6 dar la tine e problema cu programul.
Dimineata mananca bine inainte de a face cardio (bine nu inseamna o cantitate mare ci ceva care tine de foame cum ar fi iaurt si cereale sau biscuti/baton de cereale) iar inainte de scoala incearca sa iei masa de pranz. La scoala ar trebui sa mananci de 2-3 ori. Lasa-ti ceva de rontait si pentru ultima pauza ca atunci cand ajungi acasa sa nu fi flamand rau.
Nu tine diete minune cu supa de varza si alte chestii. Mananca normal, absolut orice iti place dar putin si des. Pentru ca in felul asta nu se pune. Ai putea incerca sa reduci dulciurile sau sa nu mananci prajeli si paine seara dar in rest mananca normal.

3 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Multa miscare. Mergi cat mai mult pe jos!
Seara nu manca carne fiarta sau la gratar cu salata.
Fara dulciuri si poti manca fructe inainte de masa.
Sigur slabesti mai mult decat cu supa de varza...

| MaybeJustMe a răspuns:

Incearca sa nu mananaci mai incolo de 7-8, si fa-ti un program intre orele de scoala. Ia mancarea la tine happy

| StefanAdrian911 explică:

Tin sa specific ca am o inaltime de 1.75, 13 ani, si 75kg.