| RobertG101 a întrebat:

Salutări. De câteva luni bune am dureri de stomac, dar de câteva săptămâni aceste dureri s-au intensificat. Nu mă durea zilnic decât puțin după ce mâncam orice. Dar de ieri mă doare în continuu. Locuiesc în Germania iar doctorul meu de familie e în concediu, dar mai are puțin. Deci la ce să mă aștept când fac control? Eu sper să nu fie cel mai grav lucru posibil: cancer la stomac. Voi ce ziceți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba sa te astepti la o gastrita sau un ulcer gatsric. Asta daca durerea este cu adevarat gastrica (situata in stanga sub coaste, cu caracter de arsura)

| MihaelaDart a răspuns:

Dacă medicul tau e in concediu, mergi la altul care este de rezervă, la un cabinet alăturat de lângă al lui. Așa este peste tot in Germania. Nu lua medicamente de capul tau!

| zăGhost a răspuns:

Poti sa mergi la un gastroeterolog.