| metalhead999 a întrebat:

Saluut! Revin cu o noua intrebare. Am 19 ani, aprox. 155 cm - 157 cm si cam 38 kg. Am observat ca slabesc foarte mult, dar ma ingras foarte greu. Am reusit sa ma ingras in vara 2 kg in doua saptamani, dar am slabit imediat. As vrea sa primesc indicatii asupra unor complexe de vitamine sau ceva asemanator. ceva ce m-ar putea ajuta sa ma ingras cateva kg.
As prefera sa nu imi spuneti sa consult un medic pentru ca stiu asta deja, dar nu am posibilitatea acum avand in vedere ca nu mai locuiesc in acelasi oras si nu numai. Deci. astept raspunsurile voastre cat mai utile, sper. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Ar mai fi nevoie de niște informații. Dar e puțin.

In pricipiu nu viramine iti trebuie ci mincare din cea care îngrașă, daca se poate 6 mese pe zi, ultima pe la 9 seara. Alege dacă poți mîncare pe care sa o maninci cu pofta. Nu îți face rău. Încearcă să ajungi pe la 44.5 kg.
Poți să iei cam 500 g săptămânal

| Seby52 a răspuns:

Inceraca sa iei un complex de B-uri!