| anonim_4396 a întrebat:

Sambata seara dansam în timp ce ascultam muzică la căsti. Dansul este pasiunea mea chiar dacă nu practic asta ci doar dansez singură în casa.
Dintr-o data mi s-a sucit piciorul de la rotula si am cazut jos.Norocul meu că a fost mama acasă si mi l-a pus la loc.
Ma dau cu o alifie si am luat calmante si am pus un plasture acolo.
La spital nu vrea mama sa ma ducą pentru că îi este frica de corona.
A mai patit cineva la fel? Si in cat timp o sa ma vindec oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un ortoped. Sunt cabinete particulare unde se merge cu planificare. Atentie, nu este un lucu minor sau de joaca.

| Ara8890 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu am cum deoarece mama nu are cum să mă ducă.pot merge mai ok acum Dar nu il pot indoii..nu se va vindeca De la sine?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ara8890):

In orice caz, un consult la ortoped, cu trecere pe la medicul de familie sa-ti dea bilet de trimitere, daca nu vrei sa platesti consultatia.
Dar nu am inteles: cum nu are cum sa te duca mama ta la medic?

| Ara8890 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Păi mi-a spus că o să mă trimita la spital medicul..sau să fac o radiografie

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ara8890):

Si cine te opreste? Dar la noi, copiii sunt primiti la medic doar cu parintele sau tutorele.