| alexa680 a întrebat:

Sangerari la o luna dupa avort cum sa le opresc,am fost la doctor azi mi-a facut ecograf iar eu cred ca minte dct ce m-a chiuretat, nu m-a controlat ca nici nu s-a oprit sa stea de vb cu mine si a fugit repede sus pe sectie si nici nu i-am mai platit.Luni merg la doctor particular insa pana atunci ce sa fac sa opresc sangerarea aceasta abundenta? ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuia să stai la spital până te vedea un medic, că nu toți erau pe fugă!
Ia niște vitamine, consumă lichide.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Du-te fata la urgenta nu sta, crezi ca rezolvarea vine pe site? ce astepti sa fie mai rau? nu ezita si daca si maine ai probleme, fuguta la urgenta.
O primavara frumoasa sa aihappy

caramela
| caramela a răspuns:

Cati ani ai draga mea? mama/tata ceva? chiar nimeni nu e langa tine? du-te la urgenta daca nu vrei sa "ingrasi pamantul"... daca chemi salvarea nu te intreaba nimeni nimic si te baga in regim de urgenta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Să-ţi răspund şi la întrebare : mergi la Urgenţă sau chemi Ambulanţa!

Toate cele bune.

| alexa680 explică (pentru bursuc001):

Imi cer scuze am sa le postez la categoria sanatate

| bursuc001 a răspuns (pentru alexa680):

Ok, nici o problemă.

O zi frumoasă şi multă sănătate.

| Azµre a răspuns:

Du-te mă fată la alt spital! Ce o fi atât de greu, sună la ambulanță dacă tu și acum ai sângerări! Nu sta așa pune-ți mințile alea în cap odată!

| alexa680 explică (pentru Azµre):

Cu ce bani sa ma duc nu am nimic

| Azµre a răspuns (pentru alexa680):

Dacă te duci la urgență nu plătești nimic! Dar părinți nu ai? Când ai de gând să le spui ce ai făcut?! Dar până acum stând toată ziua cu tampon nu te-ai rupt la intrarea în vagin?

| Azµre a răspuns:

Alexa mamă de septicemie ai auzit? De embolie sau tromboză ai auzit? Cât mai vrei să stai așa? Ai impresia că stând și rugându-te te face dumnezeu bine?

| alexa680 explică (pentru Azµre):

Doctorii au spus ca am metroragie(urgenta) sau asa ceva si doctorul meu a zis ca i bine sa elimin cheaguri si daca mai sangerai sa ma duc marti

| Azµre a răspuns (pentru alexa680):

Același diagnostic care ți l-am pus și eu ieri sau alalteieri când întrebai ți-am zis metroragie! Medicul trebuie schimbat, trebuie un control amânunțit și poate o curățare a vaginului făcută de medic, o aspirație ceva nu trebuie lăsat așa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Alexa, cu mama ta ai vorbit? Sau cu cineva apropiat? Sa zicem o prietena? Nu e glumit! Pana luni e mult.Suna pe cineva sa fie langa tine, apoi de urgenta la salvare. Oricum vei bagata in regim de urgenta ..Doctorii de acolo de vor ajuta.Noi ne dam doar paerea.Si un sfat prietenesc!

| alexa680 explică (pentru Fatamuntilor):

Da,am vorbit cu mama prietenului meu si ea a avu odata metrorargie sau cum i se spune si a zis ca i bine ca elimin cheaguri insa luni sau maine in seara aceasta daca se agraveaza mergem la urgenta apoi vine cu mine sa vb cu doctorul ce mi-a facut avort, am eliminat azi multe cheaguri si uriase cam 10 cm si late rau mai ales cel de acum 20 minute, A zis ca trebuia sa iau injectii ergomet nu sa beau.Cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vai de mine şi de mine,i săracu de mine,du-te la urgenţă tu, Doamne, vrei să stai aşa, vrei să mori...
Du-te la spital rapid, nu mai sta!
Te pup!