| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana trecuta m-am confruntat cu o raceala care a necesitat tratament timp de 5 zile. De obicei mi se inflameaza ganglionii gatului in astfel de cazuri. Problema e ca de saptamana trecuta sunt inca usor inflamati. Intrebarea e, ar trebui sa consult un medic, sau sa mai astept putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa mergi la un consult la medic de la inceput.

| Emy962 a răspuns (pentru darrio2007):

Am mers. Si am urmat tratament pentru raceala. Probabil mai trebuia sa urmez cateva zile happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Emy962):

Asa este. Nu opresti tratamentul daca deja ti se pare ca te simti mai bine dupa 2-3 zile. Urmezi tratamentul pana la capat, cum ti s-a recomandat. De obicei, in cazul tau, este mai mult de 5 zile.

| Emy962 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu l-am oprit happy Si mie mi s-a parut cam putin. Multumesc pentru raspuns!

| christall a răspuns:

Si eu tocmai am trecut prin asta, am incercat cu pastile de supt si nimic. Am facut gargara cu apa si sare de mare. O jumatate de lingurita de sare de mare la un pahar de apa. Apa sa fie calduta, nu fierbinte. Sare de mare de gaseste in magazine sau la plafar. Dupa gargara, apa se scuipa, nu se inghite. Sanatate! http://www.stiripesurse.ro/......47250.html