| AnaPopescuCantemir a întrebat:

Se poate produce o sarcină doar prin atingerea zonelor intime, fara penetrare, daca fata e virgina si probabil in perioada fertila, iar baiatul avea putin lichid preejaculator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,câte am lăsat eu asa gravide, o sa fii fecioara și gravida

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai, dar evident ca esti mult prea mica ca sa stii cum se concep copii -numai prin penetrare vaginala, nu ii aduce barza si nu se fac cu degetele murdare!

| AnaPopescuCantemir explică (pentru Violleta2022):

Cum se face ca încep sa am simptome de naștere?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaPopescuCantemir):

Si de unde stii tu care sunt simptomele de nastere la o femeie, daca tu esti copilas mic?

| AnaPopescuCantemir explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt copilaș, sunt majoră si m-am informat foarte bine in legatura cu simptomele, doamnă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaPopescuCantemir):

Ce femeie majora este atat de "inteligenta" incat sa nu stie ca fara sex cu penetrare NU se poate ramane gravida?

Ia uite hal de intrebare la tine:
"în 1 Septembrie | AnaPopescuCantemir a întrebat:
Se poate produce o sarcină doar prin atingerea zonelor intime, fara penetrare..."

Cum este posibil sa gandesti ca un copil de 9-10 ani, care inca nu are habar cum se fac copii?
Informat de unde?
Tu consideri ca ramai gravida cu Duhul Sfant, fara sex cu penetrare, doar prin mangaierea zonelor erogene?
Halal cunsotinte ai!

| AnaPopescuCantemir explică (pentru Violleta2022):

Exista articole care afirma aceasta posibilitate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaPopescuCantemir):

Scrise de cei ca tine probabil, care nu au habar de nimic...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| mi25 a răspuns:

Intrebare la radio Erevan: poti ramane gravida de la distanta?
Raspuns: da, cu conditia ca distanta dintre partneri sa fie mai mica decat lungimea organului barbatului.
Stai linistita, ca nici spermatozoizii nu sunt asa de viteji sa ajunga din zonele intime exterioare pana in uter, unde probabil se poate afla ovulul - daca esti in perioada fertila.

| anonimuIl a răspuns:

Nu că și spermă dacă avea trebuia să fie introdusă în vagin și împinsă cu ceva până la capătul vaginului.

| AnaPopescuCantemir explică (pentru anonimuIl):

Si daca a bagat mana dupa, s-a impins lichidul preejaculator? se poate produce sarcina de la el?

| anonimuIl a răspuns (pentru AnaPopescuCantemir):

Cum spui tu că a făcut el și mai ești și virgină nu avea cum să ajungă un lichid până în capătul vaginului indiferent ce era, spermă sau lichid preejaculator.

| AnaPopescuCantemir explică (pentru anonimuIl):

Dar incep sa am simptome de sarcină...