| smaly a întrebat:

Seara buna.
Sunt un tanar si acum o luna in urma de fiecare dimineata cand ma trezesc in camera unde dorm este un miros neplacut. Se pare ca de la pielea mea si nu inteleg cum sa scap de el deoarece ma irita si pe mine, mirosul nu este a transpirat dar tipic barbatesc, sper ca intelegeti.
Muncesc mecanic la masini, e murdarie, dar ma spal dupa munca, sunt un tip ingrijit nu duc lipsa de igiena.
Deci ce sa fac sa scap de mirosul asta ca si hainele de dormit mi se imbiba cu miros, peste 2 zile, e nevoie sa iau altele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Ai nevoie de un control dermatologic.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Și ai vrea sa mirosi a femeie?! laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Vrea și omul să miroasă decentwinking.

| Celcestietot a răspuns:

Pff... și cei de la țară au un miros specific, de exemplu bunicii ( nu este jignirewinking ). Nu știu dacă este ceva de făcut din moment ce ai mirosul in piele practic. Încearcă să te dai cu parfum mai scump (ex la 200 lei) și spray-uri de subraț, crema de corp, uleiuri de corp, încearcă să stai în baie cu spumant, cada fiind plina cu apă până unde dorești, dar să intre tot corpul. Cam acestea ar fi cred că toate posibilitățile. Baftă cu mirosulwinking!

Răspuns utilizator avertizat