| MihaelaMaria85 a întrebat:

Semintele de la mere, clementine, mandarine, portocale, pere sunt sanatoase? Eu obisnuiesc sa mananc acei samburi, bineinteles doar continutul lor, fara coaja. Si voiam sa stiu daca au anumite beneficii sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Semintele de la mere contin cianuri, cele de citrice nu sunt digerabile, asa ca nu le mai manca!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-au nimica. Sunt naturale si ajuta in organism.
Uite:
http://www.realitatea.net/......71821.html

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu ştiu ce beneficii au, însă îţi pot spune că poţi face apendicită. Ştiu acest lucru de la un medic specialist, deci ar fi bine să nu mai mănânci aşa ceva.

Pa-pa.

| doctorandus a răspuns:

Daca mananci mai multi samburi de caise afla ca vei fi inmormantata in afara cimitirului.