| AmazingONEx a întrebat:

Sfaturi sau idei pentru creșterea în înălțime (16-17 ani, băiat)?
Vă rog, să răspundeți doar dacă știți ceva concret.
Dau și cel mai bun răspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu exista solutie pentru asa ceva. Inaltimea tine de mostenirea genetica. La musculatura mai poti lucra dar la inaltime ba.
Da si cel mai bun raspuns!

| Cosmin86 a răspuns:

Ai 16-17 ani, nici macar nu ai permis de conducere, dar ma comentezi tu PE MINE?

Tu inca locuiesti cu parintii laughing

| Frank51 a răspuns:

Sport si mancat sanatos, de preferat baschet dar orice sport e ok.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Înălţimea ta tine de moştenirea genetică.

Sportul te ajută doar să te dezvolţi fizic, arderea in greutate etc...

| tdy a răspuns:

Baschet, dar nu o sa vezi mare diferenta. Poate urci vreo 3 cm sa zicem dar nu prea poti gasi solutie. Asta e genetic.

| Lydia2806 a răspuns:

Fa un sport