| D0do a întrebat:

SImptome faringita salutare la toti am fostla medic nu puteam sa respir cum trebuie,s-a uitat la mine in gat si mi-a zis ca am gatul inflamat, mi-a dat antibiotic+ alte cateva pastile si de cand mi le-a dat am inceput sa tusesc si sa scuip flegme... m-a diagnosticat bine? PS am avut si amigdalita si mi-a dat tratament spunandu-mi ca nu pot respira din cauza la amigdalita...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca expectorezi inseamna ca isi fac efectul medicamentele. Nu te ingrijora, expectoratia isi va reduce cantiatea spre aproape zero catre sfarsitul tratamentului. Tu ia doar pastilele la ora la care trebuie si bea si ceai cald, ajuta mult.

| Empathizer a răspuns (pentru anonim_4396):

E un sfat foarte bun.

3 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Poti sa iei si tinctura de propolis

| D0do explică:

Am inceput sa ma simt mai bine de maine incep sa iau miere+hrean... de a le lu bunica sa vad cum imi mai e mersi la toti