| Ioanagrrrr a întrebat:

Simt o durere in suflet și parcă mă simt vinovată.Si parcă mă apasă ceva pe piept și vreau să plâng.Ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Depinde de motivele pentru care vă simțiți vinovată! De trecut!
Chiar, dacă pare ciudat ce spun, este Crăciun. Mergeți la un preot și vorbiți despre ce vă frământă. Sau după sărbători, la un psiholog.
Este depresie de sărbători. Când, năpădesc amintirile, regretele. Când ești acasă, vezi atmosfera de sărbătoare de la televizor, te cuprinde de o stare de regret, melancolie. Probabil, sunteți singură.

| DeyCj a răspuns:

O mica depresie, decepție în dragoste sau chiar îndrăgostită, depinde de ce ți s-a întâmplat în ultima vreme.
Dacă nu ți inconfortabil recomand să te deschizi puțin și să detaliezi ce ai păți în ultima vreme.

| Ioanagrrrr explică (pentru DeyCj):

Am prieteni dar mă simt singură și nu mă pot bucura de nimic, am fost așa tot semestrul.Sunt sătulă de plâns, parcă mă urăsc toți și mă bârfesc și îmi fac reputație rea.M am saturat

| DeyCj a răspuns (pentru Ioanagrrrr):

Mda, te cred. happy
Poate fi vorba de o ușoară depresie...
Încearcă să vorbești cu psihologul școlar, el te poate ajuta.

| Ioanagrrrr explică (pentru DeyCj):

Ai primit mesajul meu din privat?

| DeathIncarnate a răspuns:

Respiră adânc și relaxează-te, eu așa m-am simțit cam o viață întreagă, nu mori din asta.

| Sn4k3 a răspuns:

Depresie

| Donsavas a răspuns:

Sa mergi la psihiatru. Întotdeauna mergem la doctor, macar sa ne consulte, pentru a stii cum stam cu sănătatea mintala.

| Ioanagrrrr explică (pentru Donsavas):

Ce problema psihica crezi că am?

| Donsavas a răspuns (pentru Ioanagrrrr):

Nu cred ca ai neaparat dar cand vorbim de stările sufletesti ne raportăm la psihic si trebuie sa stim cat de bine stam. Un consult psihiatric nu dăunează nimănui.

| Panamax a răspuns:

Ai nevoie de un Mos Craciun:
https://www.timesnewroman.ro/......ntru-copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e simptomul ~Singuratatatii~. /izolarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plangi, si eu am patit acum cativa ani si asta a fost singura solutie.

| Raducons a răspuns:

Fiecare stie ce problema are si durerea din suflet are o cauza stiuta de cel care sufere.Gandeste-te ce problema ai,singuratate, dezamagire, vise neimplinite, deceptie in dragoste, trebuie sa fie un motiv.

| Csander a răspuns:

Durerea in suflet nu are nici o treaba cu ramura medicala. Sufletul nu il tratezi la medic si probabil nu il tratezi cu nimic altceva in afara de gandurile si vointele tale. Deci, iti esti singurul "medicament".

| Adi88 a răspuns:

Taie ceapă și elibereazăte...

| jocker007 a răspuns:

Depresie laughing

| MădălinaMaya055 a răspuns:

Nu ar trebui sa te simti deloc vinovata pentru nimic in lume,din greseli inveti, asa te maturizezi.Da-ti voie de astazi sa iti faci tu tie insuti un cadou:sa fii fericita, pentru tine, pur si simplu, fara niciun motiv.De asemenea, detecteaza problema, cum au zis si cei din comentarii, daca este singuratatea, vise neimplinite etc.Accepta ca te afli in aceasta situatie si faco schimbare. Daca e singuratatea,uite ai ocazia tocmai azi sa iesi afara sa te plimi, poate prin locurile unde sunt oameni foarte multi, poate cine stie, te mai imprietensti si tu de Craciun cu cineva, mai schimbi o vorba.

| valystefan10 a răspuns:

Exteriorizeaza acel,, ceva '', prin urmare, daca simti nevoia de a plange, este bine sa o faci, nu vad nimic gresit in aceasta.
uneori plânsul ajuta la eliminarea situatiilor precum cea descrisa de tine.