| Eu100AleAle a întrebat:

Bună, TPU! Am o durere de genunchi insuportabilă. S-a si umflat si nici vorbă sa se dezumfle. Simt ca o presiune pe el, pe lângă durere, de parcă îmi apasă cineva pe genunchi. Trosnește foarte tare și pe lângă asta am impresia ca mi se deplasează rotula și că pur și simplu oasele se freacă intre ele. Am 15 ani, am fost si la medic, factorul reumatic e bun așa că a ieșit din joc reumatismul. Durere a apărut din senin, chirurgical nu este nimic pentru că am consultat și un medic chirurg. Ce părere aveți? Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar medicii nu au spus nimic din ce ar putea fi? Ar fi trebuit să spună ceva.
Degenerarea cartilajului. Reducerea inflamației cu scădere în greutate. Balneo kinetoterapie. Suport al articulației cu genuncheră ortopedică. Automasaj. Dietă și meducație anti inflamatoare.

| Eu100AleAle explică (pentru sadrian46):

Nu au spus absolut nimic. Am o greutate sănătoasă pentru varsta si inaltimea mea, daca as slăbi as fi subnutrita si nu cred ca e ok nici așa. Asteptam rezultatul rmn, se gândesc la o problemă la menisc.

| Eu100AleAle explică:

De aproximativ 2 săptămâni, scuzati greseala de mai sus