| RobykaBskf a întrebat:

Six Star Creatine X3 Elite Series este buna? poate fi consumata la 14 ani sunt foarte dezvoltat 1.80 si 70kg? are rezultate maxime? dintr-un brat de 25 cam la cat ajung si o sa am o alimentatie cu:branza, carne, oua l, actate! Vreau sa iau aceasta creatina si mai iau dupa aia si Glutamina si vitamine.Deci pot lua creatina Six star la 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Nu prea e indicat, la inceput pana iti faci bratu macar de 32, 33. Dupa care poti baga serios.Iti recomand un gainer, chiar unul care contine si creatina, de obicei ceva bun contine comlexul de vitamine B si Ca si tot ce trebuie.Crede-ma ca sa ajungi pe la 40 iti trebuie alimentatie, odihna proteine si timp.

| RobykaBskf explică (pentru bogz):

Ok dar la 14 ani fac 15 cu ce mar afecta daca as lua creatina dinaia?

| bogz a răspuns (pentru RobykaBskf):

Tocmai, ca tu ca sa cresti in masa musculara iti trebuie si carbohidrati si proteine cu asimilare lenta si rapida.Care sunt sigur ca nu le poti lua doar din alimentatie.Creatina te va ajuta in timpul antrenamentului, cu energia si va ajuta la sinteza proteinelo +te vei umfla putin de la ea. faza e ca nu prea te ajuta cum o face un gainer de care chiar ai nevoie ca sa te faci mare.Si dacai ai bratul de 25, mai ai ce munci destul timp.