| LoVeYoUtO a întrebat:

Somniferele ce efecte au...te poti trezi repede dupa luarea lor?
se dau fara reteta? care sunt cele mai bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Somniferele le iei numai la recomandarea unui medic, să fie foarte clar!
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu se dau fara reteta cele pe baza de substanta activa!
fara reteta poti gasi in farmacii produse naturiste gen Bien dormir cu melatonina, Dormicum sau Persen! pentru o insomnie usoara si trecatoare au egect bun! daca problema persista mergi la medicul de familie!
multa sanatate si un somn cat mai odihnitor happy

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Somniferele, ca si medicamentatie, nu se dau in nici un caz fara reteta medicala.
Eficiente sunt multe.
Consulta un medic specialist, iar daca ai nevoie iti da el.

Sanatate!