| Daniely a întrebat:

SOS. am nevoie urgent de ajutor! mi-a iesit zilele trecute un ulcior pe pleoapa de sus a ochiului. crdedeam ca o sa-mi treaca repede dar el continua sa creasca. si acest lucru ma jeneaza enorm! mine un biat mi-a dat intilnire. am ashteptat sa ma invite la plimbare aproape un an si nu l-am putut refuza.acum ajutati-ma va rog sa-mi lecuiesk cumva ulciorul! cine ma ajuta funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Buna! Poti citi aici ce anume trebuie sa faci pentru vindecarea ulciorului http://www.i-medic.ro/boli/orjeletul-ulciorul-si-salazionul Ar fi bine sa mergi la un medic oftamolog pentru prescrierea unei solutii oftalmice (colir). Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Luissa123 a răspuns:

Salut...uite un site unde scrie ce trebuie sa faci sa il tratezi...
http://sanatate.acasa.ro/boli/cum-tratezi-un-urcior-1071.html

| Daniely explică (pentru Luissa123):

Multumesc mult din suflet dar e scris ca trebuie sa ma adresez la medik da deja nu mai am timp pina mine;((