| mardeamor a întrebat:

Sotul meu are o mica jena nu pot sa ii spun durere la noada si putin in dreapta ei si acum doua zile i-a amortit putin piciorul insa de atunci nu mai are nimic si lui ii e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

A facut cel mai probabil o miscare brusca de rasucire si a fost "atins" putin nervul sciatic. Trece.

4 răspunsuri:
| mardeamor explică:

Holy2010 imi poti spune te rog el a fost la doctor i-a dat tratament dar in cat timp crezi ca ii trece complet? si tu stii vreun tratament care sa ii treaca cat mai repede?

| Holy2010 a răspuns (pentru mardeamor):

Il mai doare?
Ca tratament se prescriu antiinflamatoare si eventual miorelaxante. Trebuie sa evite miscarile care ii provoaca durerea dar asta nu inseamna sa nu se mobilizeze, doar cu grija. Si eu patesc. De la o varsta vin toate happy lol

| mardeamor explică:

Nu il doare deloc doar senzatia de amorteala atat o mai simte...

| mardeamor explică:

Holy2010 dar ce crezi are voie sa conduca? ii afecteaza cu ceva condusu? si daca nu ar avea voie cat timp nu ar mai putea conduce?