| kajen4ever a întrebat:

Spuneti-mi niste diete pentru grasime si celulita.va roog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei, dar are o contribtie minora, aproape insesizabila in disparitia sa.Fa zilnic 15-20 de minute de masaj cu zat de cafea(e o senzatie foarte placuta si,pe langa faptul ca ajuta impotriva celulitei, lasa pielea fina si hidratata; intrucat cafeaua contine ulei). Masajul(care trebuie sa fie putin mai dur decat un masaj obisnuit)fa-l zilnic pana la obtinerea rezultatelor dorite, dupa care fa-l de 2 ori pe saptamana si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica,cu viteza medie,pentru prevenire.
Pentru a slabi,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic(in rest poti manca cam orice, atata timp cat nu depasesti necesarul).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi, cu viteza medie, este suficient.Astfel vei slabi frumos, treptat si sanatos.Succes.

1 răspuns:
| ombladon a răspuns:

Reteta pentru grasime: mananci dulciuri, ceafa de porc, mancaruri grase laughinglaughing scuze dar asta ai intrebat laughing