| stelyii a întrebat:

Spuneti-mi si mie de ce imi curge sange din nas? de la un timp tot curge si nu inteleg de ce, o fi de la stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| manolo a răspuns:

1- hipertensiune arterială, care poate apărea în urma unui efort fizic sau unei situaţii tensionate
2- tulburările de coagulare
3- fragilitatea capilară crescută ( capilarele se sparg la eforturi minime precum suflarea nasului sau strănutul)
4- afecţiuni ale cavităţii nazale
Ar fi foarte bine dacă ai vizita un medic să-l "întrebi de sănătate"
Numa' bine!

| hitman112 a răspuns:

Si eu patesc la fel e din cauza tensiuni!

| stelyii explică (pentru hitman112):

Probabil din cauza asta, cam am probleme cu ea, dar nu stiu daca imi creste, ori imi scade! cand merg la doctor nu am nimic!?

| hitman112 a răspuns (pentru stelyii):

Mie cand imi creste tensiunea im curge sange din nas. Cand esti la medic nu te doare nimiclaughing daca mergi la dentist cand ajungi acolo nu te mai doare. Asta e pe baza psihologica organismu primeste informati de la creier

Răspuns utilizator avertizat