| TrixEcuB a întrebat:

Stie cineva cum pot scăpa de coșuri repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lzehxo a răspuns:

Pui pasta de dinti pe cos(pasta de dinti usuca cosul) si in 2-3 zile iti dispare. Fa-ti o masca cu albus de ou sau cu miere de albina si scortisoara(si putina apa) o lasi sa isi faca efectul cam 25 de minute, o masca de fata cu bicarbonat de sodiu si apa, le amesteci pana iti iese o pasta, lasi masca in jur de 20-30 de minute pe fata. Consulta medicul dermatolog cel mai bine si probabil iti va da o crema adecvata tenului tau(care nu e agresiva).

3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Lotiuni pe baza de zinc de la farmacie sau pe baza de cimbru de gradina de la plafar. Nu uita ca pentru anotimpul rece ai nevoie si de o crema pe baza de zinc pentru protectie fiindca este deja rece afara, apoi fata de la perna pastrata curata si dezinfectata. Numai bine!

| Cristi13456 a răspuns:

Poti sa dai cu pasta de dinti pe coşuri ca să iti treacă!