| Silvia93 a întrebat:

Stie cineva de ce in fiecare dimineata ma trezesc cu:
durere de masea / gat / ureche stanga
nas infundat, daca suflu nu iese nimic
ochi umflati?
Racesc numai dimineata? Ce naiba pot face ca m`am saturat sad
Pe parcursul zilei ma lasa dar cand ma pun sa dorm apoi ma trezesc dimineata sunt mega racita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu mai dormi cu geamul deschis, printre altele.

| SkyPilot a răspuns:

Poate fi de la maseaua din intrebarea precedenta. Chiar daca ai situatia de criza de numai 3 zile, infectia e prezenta acolo de mai mult timp.

| Silvia93 explică (pentru SkyPilot):

Din iulie se pare ca am o infectie in corp care imi declanseaza absolut orice.
Am avut pe picioare o taietura mica de acolo a pornit un fel de ciuperca cu puroi si toate alea... abia o tratez cu crema n stuff
Apoi acum asta...sunt mai multe.

| Coquina a răspuns (pentru Silvia93):

Sa nu fi fost un streptococ ce zici tu.
fa niste analize de sange si un ASLO.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Ai cumva aer conditionat? Sau ventilator? Sau dormi cu geamul deschis? Daca da, asta-i problema.

| Eduard196 a răspuns:

Silvia mergi la un magazin naturist si spune simptomele tale. Sigur va gasi doamna de acolo ceva. Uite poti lua spirulina sau chlorella ca sunt bune pentru toate dar cel mai bine mergi la un magazin naturist si vezi ce iti da

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Ai alergie la rece ca si mine si ti se manifesta cu dureri, nas infundat si ochi umflati.
La mine, alergia la rece se manifesta prin aparitia herpesului la buza si umflarea acesteia.