| anonim_4396 a întrebat:

Suna ciudat, dar obrzaul drept e mai gros si mai musculos decat cel stang.
Ce as putea face pentru a-i egala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Ce sa faci? - Sa te impaci cu ideea ca toata lumea are imperfecțiuni si sa treci mai departe la lucruri mai serioase. Nu de alta, dar daca mai stai mult cu ochii-n oglinda, o sa mai descoperi si alte imperfecțiuni si asimetrii, care sunt mult mai greu de remediat, si nu vreau sa ma gandesc ca iti va trece iar prin cap sa scapi de ele si nu vreau sa ma gandesc la ce solutii vei recurge. laughing

Ramai asa cum esti, nimeni n-o sa bage aspectele alea in seama. Mai nou, toata lumea acorda atentie propriei persoane mai degraba si nu celorlalti.

| GouDidodino a răspuns:

Să-l antrenezi

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Nu există exerciții pentru creșterea în volum a pomețiilor, deci nu ai nicio variantă. Și la mine este obrazul stâng puțin mai mic decât cel drept, nu există motiv de îngrijorare.

Citez vorbele unui medic: " Usoarele asimetrii faciale sunt considerate normale si pot fi genetice"

Dacă ai vreun discomfort, te doare, te duci la un medic specialist.

| Username272 a răspuns:

Poate fi o informație, Du Te la medic si vorbeste cu el, multa sanatate!

| Username272 a răspuns:

Mestecă si pe partea cealalta laughing

Răspuns utilizator avertizat