| Beyourself1245 a întrebat:

Sunt aproape 2 ani de când am aceasta problemă.
Mai exact nu mai am simțul olfactiv și gustativ dezvoltat. Am miros, dar nu e suficient de dezvoltat.
Am avut covid in urma cu 2 ani și în primele 3 luni nu aveam absolut deloc miros și gust.
Care ar putea fi cauza exacta?
Este tratabila aceasta afecțiune?
Sa apelez la un ORL-ist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dacă a fost afectata neurologic zona aia, nu vad cum, faza e ca vei avea și amnezie

| Beyourself1245 explică (pentru RAY):

E nasol?
Se tratează?

| RAY a răspuns (pentru Beyourself1245):

Dacă e o schela nu, dar poți consuma peste și suplețe de vitamine b

| IceRope a răspuns (pentru RAY):

Amnezie, Parkinson, SIDA, hepatită și miopie, nu-i așa?

| RAY a răspuns (pentru IceRope):

Nu stiu, eu am spus doar ce am citit din studii stiintifice ca cei care au lipsa de miros dupa covid au si pierderi de memorie si ca nu prea se poate vindeca faza cu mirosul

| sierra1 a răspuns:

Doar la medic ai răspunsul corect