| curiosul122 a întrebat:

Sunt copil si acum vad la degetului mare de la piciorul drept deasupra unghiei o parte cam cat junatatea degetului de o culoare mov combinata cu rosu si fix in parte aia unghia este putin mai jos decat de obicei. Si in unghie la colt apar cateva urme de acea vanataie. Acum cateva saptamani aveam puroi acolo si ma durea. Nu aveam nimic inainte sa ies azi afara. M am intors la ora 8 acasa si nu aveam nimic. Am mai stat in pat si cand m-am uitat la picior am vazut aceasta umflatura. Ce pot face? E ceva grav sau se mai intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar trebui să faci un RMN să nu mai fii confuz și ingrijorat

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca o sa iti cada unghia (o sa doara)
si apoi o sa creasca alta
data viitoare sa nu te mai lovesti la unghii tongue