| andruska145 a întrebat:

Cum pot sa ma ingras sunt slaba am 14 ani si am 41 kg si vreau sa am 46-47 kg va rog ajutati-ma ce tr sa mananc si cand? apropo am un metru 53

Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Jogging,alimente bogate in carbohidrati (sucuri, dulciuri, pizza, cartofi prajiti, fructe si legume) si hidratare.Chiar daca nu ti-e sete, bea macar 1l de apa pe zi.Adica din cand in cand du-te si bea apa.

7 răspunsuri:
| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Si eu am avut aceiasi probleme si m-am dus la inot si acum totul e ok sunt asa cum mi-am dorit. Adica nu ai nevoie de grasime ai nevoie de masa musculara dar mananc si multe chimicale.

| girl971 a răspuns:

Esti inalta? Daca nu nu+ti fa griji, e normal! Daca esti inalta si deyvoltata ar trebui sa mananci mai multe :snaksuri sau paine, stii tu, mancare,, nesanatoasa,,. Sper ca te-am ajutat.

| NickyDawn a răspuns:

Nu te ingrasa! Fa sport pentru ca ai nevoie de masa musculara, nu de grasimewinking.

| k1duTzuu a răspuns:

In primul randa manaca calitativ si cantitativ si regulat. Sa ai cel putin 9 ore de somn in fiecare noapte.Fa sport, ai nev de masa musculara.App ce inaltime ai? se spune: ce inaltime ai, atatea kg trebuie sa ai, de ex 1.50->50 kg, dar nu e adev, trebuie sa avem cu 5-6 kg mai putin... in fine eu am 1.79 si am 60 kg laughing), ok resepcta aceste regului, poate asa esti tu de firea ta intreaba-ti parintii, in tinerete au fost asa slabuti?

| andruska145 explică:

Am un metru 53

| girl971 a răspuns (pentru andruska145):

E foarte bine la inaltimea ta.Stiu asta pentru ca matusa mea e doctor.Am intrebat-o si a zis ca e foarte bine sa ai atat. Funda?