| anonim_4396 a întrebat:

Sunt ingrijorat! Ieri cand m.am trezit ma durea in gat si ma GADILA sa zic asa in fiecare moment si nu ma pot opri din tuşit ..mai si stranut, dar mai rar..ma inteapa in locul dintre urechi si maxilar ( undeva dedesubt urechii) si imi este frig mereu, vibrandu.mi maxilarul..Intrebarea mea este : Se poate sa fi luat un virus sau ceva sau este o simpla raceala? Nu pot sa ies afara pentru ca mi se face frig ( Afara sunt peste 25 de grade )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Irineu a răspuns:

Ai ceva serios, iti recomand sa nu mai stai acasa si sa te prezinti la un doctor fie el de familie, nu costa nimic!