| AnonimMareMareMare a întrebat:

Sunt sanse in viitor datorita acestui coronavirus sa se inchida toate zborurile la nivel global? sa se inchida fiecare tara, nimeni sa nu iasa nimeni sa nu intre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca nu, doar in zonele cu epidemii

| Wr3nch a răspuns:

Nah. Oricum stirile exagereaza. Mai multi oameni mor de gripa normala pe an.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

... decat de coronavirus intr-o saptamana. Deja se duc spre 500 decesele.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cifrele chiar sunt reale? Deja-s vreo 10 orase închise, daca nu mai bine, în condițiile in care 2 orașe de ale alora însumează toata populația României si doar 500 de decese si cateva mii de persoane infectate?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Iti dai seama ca cifrele sunt mult diminuate. De exemplu se stie ca majoritatea deceselor sunt la astia mai in varsta. Daca vine pacientul de 85 de ani la spital si diagnosticul e coronavirus, ii zice "du-te acasa tataie si ai grija sa nu iesi pe-afara prea mult" si ala are sanse majore sa crape acasa iar diagnosticul final va fi de moarte naturala. https://www.worldometers.info/coronavirus/

| acerr a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Aia au mancat caini, de acolo li se trage

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kung Flu e facut in china, n-o sa tina prea mult. Dar preventia e cea mai buna rezolvare.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Yeap. Raman aici doar aia care voteaza PSD, ca intre timp aia care vor sa mai si traiasca, si se inchide tara de la coronavirus. Oricum e inutil sa mai stea deschisa...

| bmerry a răspuns:

Nu pot îngheța circulația oamenilor la nivelul asta. Vor inchide doar zona de focar și zonele cu pontențial grav de răspândire.