| anonim_4396 a întrebat:

Supele ingrasa?happy Adica supele slabe, de piept de pui si legume happy DAti-mi si mie exemplu de ce pot sa mananc la pranz si seara happy ce nu ingrasa bineinteles:d Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Supele nu ingrasa si sunt chiar indicate din cand in cand sau, de ce nu, zilnic.Pentru masa de pranz iti recomand piept de pui la gratar cu ganitura de orez si o salata verde. E o masa care te energizeaza, este sanatoasa si nu ingrasa. Orezul il poti inlocui si cu ciupercile, mazarea, fasolea verde.Seara poti manca peste la gratar, iaurturi, orez cu lapte, fructe in stare cruda sau salate de fructe dar nu dupa ora 19.
Poti sa adaugi zilnic si o ora de sport si totul va fi ok!happy

4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Supele nu ingrasa in general; carnea trebuie sa fie slaba, supele fierte nu foarte indelung; supele trebuie mancate obligatoriu in saptamana ce urmeaza menstruatiei; seara, e bine sa ai ultima masa pana in ora 18 sau 19:00 cel mai tarziu. Ce mananci dupa 19:00 se depune, unde iti place mai putin. Nu ingrasa legumele, tofu, fructele putin dulci.

Răspuns utilizator avertizat
| Bishop a răspuns:

Nu, din potriva, sunt foarte sanatoase pentru organism. Poti manca ciorba de varza deoarece slabestewinking

| love44katyp a răspuns:

NU, nu ingrasa! si nu trebuie sa mananci ceva special. doar ai grija sa nu mananci mai mult de o felie de paine la masa si sa nu faci urmatoarea combinatie : cartofi, paine si branzahee hee
fundita?