| XatomisX a întrebat:

Taica-miu in tinerete avea parul lung de la 12 ani pana la 27 a avut parul lung iar pe la 30 a chelit de tot el spune ca daca se tundea scurt intoadeauna numai chelea e adevarat? daca nu tii parul lung numai chelesti? si eu tot par lung am si am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi_7795 a răspuns:

Chiar daca te tunzi vei cheli dar asta pe la 70-80 de ani cel mult, asa ca daca iti place mai mult cu parul lung lasa-l lung

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu are nimic în comun tunsul scurt cu calviţia(chelia)! Calviţia este genetică!
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/calvitie_3016

Răspuns utilizator avertizat
| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu este adevarat. E i chestie genetica.