| anonim_4396 a întrebat:

TPU! ajutati-ma va rog! acum cateva minute stateam linistita si imi faceam temele la mate si deodata m-au luata asa niste junghiuri sub sanul stang,de numai putem sa ma misc si parca mi se isca ceva acolo si nici respiratia nu era normala ,nu stiu ce poate fi ori inima ori altceva? acum mi-a mai trecut dar nu de totsad si faza e ca sunt singura acasa acumcrying si nu stiu ce sa fac.de la ce poate fi? m-i sa mai intamplat asa mai rar dar acum afot foarte rau ,patesc asa de cand mi-a decedat tatal acum cateva lunisad dar nu stiu ce sa cred deoarece acum eu fac tratament pentru raceala cu antibioatice si cu paduden iar pe prospect scrie ca creste riscul atacului de cord!crying
deci va rg sa ma lamuriti ! oare ce o fi si ce sa fac?sad
va dau de toate voturi ,funda numai sa ma ajutati!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pruteanu_Alexandra_1988 a răspuns:

Salut:)Nu te impacienta.De obicei.In cazul asta este vorba despre o nevralgie intercostala.Iti las aici si un link unde vei vedea ca iti explica mai exact despre ce e vorba, dar incearca sa iti acoperi mai mult partea din fata-gatul, decolteul-macar acum cat esti racita. http://www.sfatulmedicului.ro/....../index.php

Mai mult de atat iti doresc sa te faci bine si sa nu uiti sa ceri sfatul medicului de familie. pupici:)

| anonim_4396 explică (pentru Pruteanu_Alexandra_1988):

Apreciez ca mi-ai raspuns dar am fost ieri cu salvarea la spital si nu aveam absolut nimic la inima decat o pneumonie interna interstitiala care este la plamanul stang si de asta faceam confuzie ca ar fi inima... totul s-a rezolvat acum iau tratament si in cateva saptamani o sa-mi revin:X
dar oricum iti multumesc foarte mult pentru raspuns chiar daca nu prea imi e de ajutor, e si normal sa raspunzi intr-un fel deoarece nu stiai cu exactitate ceea ce amwinking asadar iti voi da funda tie chiar daca pentru ca esti singura care mi-ai raspuns si ai dorit sa am ajuti:*

1 răspuns: