| Adryana98 a întrebat:

Daca o femeie a facut avort sau a pierdut sarcina ce se intampla cu bebelusul? Unde se duce? Fundita.

Răspuns Câştigător
| Decebal a răspuns:

Prin interventie chirurgicala, e o interventie cam dificila medicul e nevoit sa scoata pe bucati corpul bebelusului sad

30 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In canal, gunoi sau cum vrei sa i zici

| GoguSteriade a răspuns:

La gunoi.

| GoguSteriade a răspuns:

La gunoi.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ieremia 1:5 ne spune că Dumnezeu ne cunoştea înainte ca să ne fi întocmit în pântece. Psalmul 139:13-16 vorbeşte despre implicarea activă a lui Dumnezeu în crearea şi formarea noastră în pântece. Exodul 21:22-25 spune că pedeapsa pentru cineva care provoacă moartea unui copil în pântece este aceeaşi cu cea dată pentru cineva care comite crimă. Aceasta arată clar că Dumnezeu consideră un copil în pântece ca fiind o fiinţă umană la fel ca şi un adult. Pentru creştini, avortul nu este o chestiune în care femeia are dreptul să aleagă. Este o chestiune legată de viaţa sau de moartea unei fiinţe umane făcută după chipul lui Dumnezeu (Geneza 1:26-27; 9:6).

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

E chiar pacat sa ucizi o fiinta sad

| Adryana98 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Pentru astfel de femei nu e. ele nu se gandesc la aceste fiinte nevinovate.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva.
Mai bine arunc un prezevativ la gunoi decat un suflet care nu are absolut nici o vina.
Asfel de persoane nu le pot numi femei si nici sa le compar cu animalele, este o diferenta mare si as jicni rasa animala.
In cel mai rau caz copilasu ajunge la gunoi.

| Decebal a răspuns:

In paradis la Iehova laughing

| Adryana98 explică (pentru Decebal):

Daca tie ti se pare de ras la o astfel de intrebare ma gandesc ce faci la altele...

| Decebal a răspuns (pentru Adryana98):

Nu intotdeauna rad... happy

| Adryana98 explică (pentru Decebal):

Pai nu mai rade la astfel de lucruri. incearca sa dai un raspuns sau daca nu stii numai scrie nimic. chiar nu imi place atunci cand toti dau un raspuns bun, numai unul,, in paradis la lehova. te rog.

| Decebal a răspuns (pentru Adryana98):

Cer iertare, esti martor? happy

| Adryana98 explică (pentru Decebal):

Bine, te iert dar sa mai raspunzi asa. si sa citesti si al doilea comentariu al lui crazy14. si iti multumesc ca ai incercat sa-mi raspunzi desi inainte ti-ai batut joc. si iti dau si funda ca esti singurul care ai inteles la ce ma refeream, desi nu prea meritai, dar hai sa zicem ca las de la mine.

| Adryana98 explică (pentru Decebal):

Scuze, sa nu mai raspunzi asa, am gresit eu.

| Decebal a răspuns (pentru Adryana98):

Adriana merci beaucoup pour funda si sa stii ca chiar daca uneori glumesc mai pot fi si de folos pe TPU happy

| Adryana98 explică (pentru Decebal):

Cu placere! Vezi ca nu a durut sa dai un raspuns bun?

| Adryana98 explică (pentru Adryana98):

Am uitat sa te intreb ce te-a facut sa iti pui numele de utilizator,, Decebal,,?

| Decebal a răspuns (pentru Adryana98):

Nici nu stiu ce sa-ti raspund, l-am ales la intimplare, de fapt eu ma numesc Sergiu tu esti Adriana? happy

| Adryana98 explică (pentru Decebal):

Da, Adriana ma cheama si Maria.

| Adryana98 explică:

Nu stiu daca ati inteles ce am vrut sa zic dar ma refeream ce se intampla cu bebelusul in burta mamei dupa avort sau dupa pierderea sarcinii. cum il scoate afara?

| Decebal a răspuns (pentru Adryana98):

Prin interventie chirurgicala, e o interventie cam dificila medicul e nevoit sa scoata pe bucati corpul bebelusului sad

| crazy14 a răspuns:

Pai daca femeia respectiva face avort copilul este aruncat la gunoi eu asa cred, iar daca il pierde si este mai mare este incredintat familiei si este inmormantat! Iar sufletul lui, indiferent ca e avortat sau moare dintr-o anumita cauza se duce in rai nu in iad cu zic altii! Acel copil nu are nicio vina ca sa ajunga in iad, din cate stiu nu ajunge ingeras dar este dus in rai!

| Adryana98 explică (pentru crazy14):

Iti multumesc mult si pentru raspuns si pentru al doilea comentariu. sunt foarte rari oamenii care fac acest lucru.(al doilea comentariu).

| crazy14 a răspuns:

Iar pentru cei care sunt pusi pe glume, nu fiti prosti si lasati glumele pentru alta intrebare! Nu aveti chef sa raspundeti, nu raspundeti decat sa ii luati pe altii la misto! Mai faceti si pacate!

| printesa16 a răspuns:

Pai din pacate acel bebelus va fi aruncat daca femeia face avort iar daca moare se da trupul inapoi familiei pentru a fi inmormantat dar din pacate sufletul sau nu va ajunge in ceruri deoaree nu este botezat

| Adryana98 explică (pentru printesa16):

Exact. pentru ca nu a scapat de pacatul stramosesc. mersi mult pentru raspuns:*

| EJelly a răspuns:

Bebelusul este omorat in interiorul femeii... este taiat sau daca este inca micut, aspirat. Este traumatizant un avortsi da... sunt aruncati, arsi etc. Cel mai bine cunosc aceste lucruri doctorii care-i ucid.

| Adryana98 explică (pentru EJelly):

Saracutii bebelusi. iti multumesc din suflet pentru raspuns. se vede ca ai un suflet mare.