| anonim_4396 a întrebat:

TPU am nevoie urgenta de ajutor! m-am ingrasat cateva kilograme si vreau sa le dau jos! acum ca incepe scoala nu pot face sport! as vrea sa merg sa-mi iau niste pastile de slabit dar farastirea parintilor! credeti ca e bine ce fac? spuneti-mi niste dezavantaje! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si tu acum, ce vrei? Sa scapi de alea CATEVA kilograme pana maine?
Chiar daca ar exista asemenea pastile miraculoase, n-ai rezolva nimic decat, poate o internare de urgenta la spital. Eh, si acolo, slabesti cu siguranta, ca inca n-am auzit sa se fi ingrasat cineva vreodata, mancand in spital.

| darrio2007 a răspuns:

Dar nu esti grasa la inaltimea ta.Ai fost slaba vrei sa spui.Mai bine ia-ti o carte de gramatica(kilograme?)

| DianaScorpio a răspuns:

Nu, nu cred ca este bine. Daca apar probleme de la pastile, tot la parinti vei ajunge pana la urma sa le ceri sa te duca la medic.
Si de ce ma rog acum ca incepe scoala nu poti face sport? Te imbraci si te incalti corespunzator si te pui sa alergi pe loc in ritm mai alert in fata tv-ului vreo 10 minute pe zi. Mai faci apoi niste abdomene si mai stiu eu ce si ai terminat. Ce este asa de greu? Faci asta zilnic si gata. Eventual in weekend iesi pe afara si faci ceva, mers cu role de exemplu. Si bineinteles, esti atenta la alimentatie. Mai degraba la cat si cum mananci decat la ce mananci.

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu lua pastile! Poti face sport si in timpul scolii. Sportul e cea mai buna metoda de slabit si iti modeleaza si corpul. In fiecare seara, dupa ce termini cu temele iesi si alearga. Bineinteles ca ai timp!

| mada00madalyna a răspuns:

Nu este deloc bine ceea ce gandesti.nu fa asta mai ales fara parintilor.acele pastile te vor slabi pe moment dar apoi vei avea de suferit cu greutatea.eu iti recomand sa ai trei mese pe zi regulat si sa incerci sa consumi alimente fara calori, evita pastele simple, consuma legume.succes!

| Diiiaaa a răspuns:

Să înțeleg că tu vrei să slăbești până mâine folosind pastile de slăbit?
Păi da, ai putea încerca așa ceva numai că singurul loc unde o să ajungi nu o să fie la scoală ci la spital mai degrabă.
Dacă tot vrei să slăbești fă sport, nu văd de ce nu ai putea face asta în timpul școliihee hee

P.S Mie nu mi se pare că ești grasă

| bob4rap a răspuns:

Cel mai sanatos mod ar fi sa te trezesti pe la 5-6 si sa dai cateva ture de bloc cu pastile nu e bine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentionez ca am 47 de kg si inaltimea 1.56 crying crying serios sunt disperata crying nu ma mai simt bine in nici o hainacrying