| alexfotbalpoli a întrebat:

TPU azi cand am dat cu mana pe langa piept am simtit ceva fix in varful sfarcului simt un fel de nod sub sfarc si ma doare putin daca apas. Oare ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru un consult.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Esti la pubertate--- dupa cateva luni ( uneori dureaza chiar mai mult) umflaturile de sub sfarc dispar. In termeni clinici, se numeste ginecomastie.

| alexfotbalpoli explică (pentru alessia5158):

Eu n-am asa ceva m-am uitat la poze si numi sunt asa pectoralii. eu am ceva sub sfarc ca o bila mica si ma doare putin daca apas si pe celalalt pectoral n-am acea bila oare poate fi un ganglion

| alessia5158 a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

Ginecomastia poate fi unilaterala( numai la o mamela) sau bilaterala( la ambele).

| alexfotbalpoli explică (pentru alessia5158):

Eu cred ca am bilaterala dar am doar la una in partea cealalta nu am... am fost la medic si mi-a dat augumentin... nici nu s-a uitat bine

| Azµre a răspuns:

Mergi la un medic și vezi ce spune, nu avem de unde să știm despre ce vorbești nu te putem pipăi să ne dăm seama. Medicul poate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi acea numita ''piatra'', apare la baieti.Las-o in pace, n-o atinge, va disprea ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e chiar sub sfarc aia e glanda mamara, deci e normal sa se simta un pic mai tare.
Palpeaza-te la ambii, daca simti ca la unul e ceva diferit, atunci poate ca e o problema.
Oricum ar trebui sa mergi la medicul de familie cat mai repede.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut pot fi niste acumulari de grasime. Nimic grav. Sunt provocate din cate stiu eu de la acumulari bruste de masa musculara. Sport brusc dupa o perioada de sedentarism sau diverse. Se pot extirpa printr-o interventie chirurgicala foarte usoara sau poti ramane cu ele nu iti dauneaza.

| blondyna9o a răspuns:

Viziteaza un medic happy

| qTe a răspuns:

La doctor cu tine!

| rottweilar a răspuns:

Eu am patit tot la fel dar bagati nitica giata unde te doare si tine mana dreapta si bandajeazo cu cv elastic
sau cu ce ai
succes la vindecare