| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

TPU, mi-au crescut doi dinti canini in partea dreapta si trebuie sa scot unul dintre ei si as vrea sa stiu cat ar costa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ce sa-l scoti? Vei avea un loc lipsa...

| XxXsTyLLeXxX explică (pentru Bula):

Au crescut un alt dinte in plus pe laga cel canin

| Bula a răspuns (pentru XxXsTyLLeXxX):

Ai grija, s-ar putea ca, "caninul" sa fie dinte "de lapte" ramasa neschimbata.
Daca e asa, ar fi indicat sa folosesti sina pentru reglarea/corectarea liniei danturii.
Daca nu e de lapte si nu te deranjeaza (doar aspectul), atunci nu fa extractie. Goll de dinte va fi mai urat si va fi complicat si costisitor de ascuns.

| Mădă0611 a răspuns:

O extractie e cam 50 de lei, daca nu sunt ceva complicatii si e nevoie de operatie sau nu stiu ce.